Godny cas to spektakl obrazujący zwyczaje bożonarodzeniowe, oparty na tradycjach i tekstach z przełomu XIX i XX wieku. Na uwagę zasługuje język kolędników z elementami mowy słowackiej, której wtrącanie do gwary było na Podhalu niegdyś popularne. Stroje kolędnicze zostały wykonane według opisu Juliusza Zborowskiego z początku dwudziestego wieku. Niezwykle interesujące są przedstawione obrzędy, kultywowane w okresie świątecznym. Każdy z nich miał swoją symbolikę. Górale przestrzegali ich wierząc, że zapewnią sobie tym pomyślność w domu i na gazdówce. Święta Bożego Narodzenia były również czasem wytchnienia od pracy i okazją do rodzinnych spotkań. W domach, gdzie mieszkały panny na wydaniu, nie mogło zabraknąć podłaźników. Kawalerowie chodzili również z szopką. Zespół Młode Podhale po raz pierwszy wystawiał program Godny cas w styczniu 2012 roku. Reżyserem spektaklu był wówczas założyciel zespołu śp. Andrzej Stoch. Od tego czasu scenariusz widowiska pozostał niezmieniony.
Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” działa przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Zrzesza młodzież z całego Podhala, studentów i absolwentów, a także uczniów szkół średnich. Został założony w 2010 roku, dzięki przychylności rektora PPWSZ Prof. Stanisława Hodorowicza, przez śp. Andrzeja Stocha, który zaprosił do współpracy dr Stanisławę Trebunię-Staszel. Zespół prezentuje muzykę, taniec i śpiew oraz zwyczaje Podhala. Swój dorobek artystyczny Młode Podhale pokazywało w kraju i za granicą. Młode Podhale co roku reprezentuje Uczelnię na Jarmarku Podhalańskim, Sobótkach Nowotarskich, Juwenaliach Podhalańskich. Przedstawiciele zespołu często biorą udział w wydarzeniach ważnych dla Uczelni. Najczęściej występują na inauguracji roku akademickiego, podczas rozdawania dyplomów absolwentom PPWSZ, w trakcie Dni Otwartych i Pikniku Edukacyjnego, a także podczas wizyt znakomitych gości. Zespół ma na swoim koncie udział w polsko-słowackim projekcie Transgraniczna podróż z Nowego Targu do Kieżmarku śladami ludowego stroju. Członków Młodego Podhala można również zobaczyć w albumie Strój Górali Podhalańskich wydanym przez Fundację Braci Golec. W ciągu pięciu lat działalności zespół był na festiwalach w Turcji, Słowacji, Serbii, a także reprezentował Województwo Małopolskie na Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. „Młode Podhale” jest laureatem wielu nagród, w tym za taniec zbójnicki, taniec solowy i śpiew. W 2015 roku zespół zdobył wyróżnienie za program Godny cas podczas Festiwalu Górali Polskich w Żywcu.
Obecnie opiekę nad zespołem z ramienia uczelni sprawuje dr Maciej Hodorowicz, kierownikami są Paulina Peciak i Daniel Szewczyk.